Tabel cu marimi - FACTCOOL

Tabel cu marimi

Marimile pe pagina de web sunt stipulate dupa marimile din Marea Britanie.


Marimile imbracaminte barbati

Internationale

Bust (degete)

Bust (cm)

Talie (palce)

Talie (cm)

XS (Extra Small)348628-3071-76
S (Small)369130-3276-81
M (Medium)38-4097-10232-3481-86
L (Large)42-44107-11234-3686-92
XL (Extra Large)46-48117-12236-3892-97
2XL (XX Large)50-52127-13238-4097-102
3XL (XXX Large)54-56137-14240-42102-107
4XL (XXXX Large)58-60147-15242-44107-112

Marimi incaltaminte barbati dupa marca 
Marime Marea BritanieMarime USA Europa AdidasNikePumaConverse
5.5638 2/338 2/33938 1/238
66.539 1/339 1/3403939
6.57404040 1/24039 1/2
77.540 2/340 2/34140 1/240
7.5841 1/341 1/3424141
88.5424242 1/24241 1/2
8.5942 2/342 2/34342 1/242
99.543 1/343 1/3444342 1/2
9.510444444 1/24443
1010.544 2/344 2/34544 1/244
10.51145 1/345 1/345 1/24544 1/2
11124646464645
11.512.546 2/346 2/34746 1/246
121347 1/347 1/347 1/24746 1/2
12.513.5484848--
131448 1/348 1/348 1/248 1/248
13.514.549 1/349 1/34949-
1415505049 1/249 1/2-
1516--50 1/251-
 
Marimi imbracaminte femei  
Marea BritanieInternationaleBust (degete)Bust (cm)Talie (palce)Talie (cm)Solduri (palce)Solduri (cm)
62XS (XX Small) 307622563281
8XS (Extra Small) 328124613486
10S (Small)348625643589
12M (Medium)369127693794
14L (Large)389729743999
16XL (Extra Large)40102317940104
182XL (XX Large)42107338443109
203XL (XXX Large)44112358945114
224XL (XXXX Large) 46117379447119
 
Marimi incaltaminte femei in functie de marca
Marea BritanieMarime  USA Europa AdidasNikePumaConverse
2.553535353534 1/2
35.535 1/235 1/23635 1/235
3.56363636 1/23636
46.536 2/336 2/337 1/23736 1/2
4.5737 1/337 1/33837 1/237
57.5383838 1/23837 1/2
5.5838 2/338 2/33938 1/238
68.539 1/339 1/3403939
6.59404040 1/24039 1/2
79.540 2/340 2/34140 1/240
7.51041 1/341 1/3424141
810.5424242 1/24241 1/2
8.51142 2/342 2/34342 1/242
911.543 1/343 1/3444342 1/2
9.512444444 1/24443
 
Marimi pentru copii si bebelusi 
Marea Britanie baietivarsta baiatului Marea Britanie fete Varsta fetei
XXSB5-6 rok.XXSG5-6 rok.
XSB6-7 rok.XSG6-7 rok.
SB7-8 rok.SG7-8 rok.
MB9-10 rok.MG9-10 rok.
LB11-12 rok.LG11-12 rok.
XLB13 rok.XLG13 rok.

f
Produsul a fost adaugat in cos